Sonntag, 23. Juli 2017

Nezmenený Třinec je znovu najväčší favorit na titul. Vlani utiekol o vlas

Tréner Jiří Kalous mohol nadviazať na minuloročnú prácu s tímom a v lete len ladiť nedostatky. Hoci väčšina hráčov pochádza zo všetkých kútov republiky a vlastných odchovancov v kabíne A-mužstva príliš nesadá, jednou z hlavných zbraní Třinca by mala byť zohratosť.

"Po, x 'rokoch nemusím ako tréner budovať niečo od začiatku a môžem stavať na tom, čo sme vybudovali vlani, kedy ten zásah do kádra bol enormný. Vtedy odišla veľa skúsených opôr, celkom asi 15 hráčov, a my sme budovali všetko od začiatku.Tento rok musím aj so započítaním minulých štáciou po dlhej dobe povedať, že ten tím je stabilizovaný a oproti vlaňajšku mám v práci veľký náskok, "pochvaľoval si hlavný tréner Jiří Kalous.

Z pravidelných členov prvého t� �mu po minulej sezóne odišla len dvojica obrancov Marek Trončinský - Vladimír Roth a krídlo Lukáš Žejdl. K tomu v klube skončil aj skúsený útočník Štefan Ružička, ktorý však prišiel až v priebehu minulej sezóny.

Jedinou posilou je útočník Vladimír Svačina zo susedných Vítkovíc. Dôležité pre klub je, že sa v lete podarilo uzavrieť novú zmluvu s majstrom sveta 2010 Jakubom Klepišom.

"Tím sa stabilizoval. Prišiel len Vláďa Desiata, čo je typ hráča, ktorého sme hľadali.Mužstvo je silné, kvalitné, nemáme potrebu do neho zasahovať, "doplnil třinecký tréner Jiří Kalous.

Třinec, ktorý pravdepodobne disponuje najvyšším rozpočtom v extralige, má logicky tie najvyššie ciele. V roku 2011 získal prvé extraligové titul, o rok neskôr sa dostal len do predkola a v roku 2013 aj 2014 do semifinále (vo všetkých troch prípadoch stroskotal na Zlínu). Vlani bol späť medzi najlepšími a vo fin� �le s Litvínovom chýbal k titulu krôčik - v siedmom zápase tím podľahol na vlastnom ľade 0: 2.

"Veríme, že začína sezóna, ktorá bude minimálne rovnako dobrá ako tá minuloročná. Snáď teraz dosiahneme na poslednú stupienok, "vyhlásil viceprezident klubu Ján Czudek.

zohratosť mužstva sa prejavila už v prípravných dueloch, v ktorých sa Třinci pomerne darilo.Vďaka sobotňajšej výhre nad fínskym Kuopio postúpil do play-off Ligy majstrov.

"Tím je po minuloročných zmenách konsolidovaný, máme veľmi silný káder," povedal generálny manažér Pavel Marek. "Budeme bojovať o najvyššie priečky."


Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen